Hamza Bilgili

An Independent Certified Practitioner

Russian,Turkish

905350847975

www.facebook.com/opalanatolyanbilgili

About Me

Ressam,
Permostatik Botanik Ressam
Hattat
Tezhib
Nakaş
Minyatür
Ortadoks Despotyanis İkoniksyas Restorasyon
Türkolog - Folklorist
Federasyon Lisanslı Sporcu

Extra Credentials

Poliglot Paliograf: Osmanlı - Arap - Selçuklu Arap - Helen - Karamanlidigas - İbrit - İbrani - Arami - Karay - Kıpçak - Ermeni Kıpçak - Kırgız Kıpçak - Kiril Kıpçak
Rusça

Testimonials

"Kendi "Hizalama tekniğini", "ThetaHealing tekniği" ile birleştirmiş. Kemikleri okuması çok güzel, Bir rahatsızlığım gün içerisinde geçti. Ayrıca omurga yamulması ve bel ağrısı geçti."

İlkay Karaburun
Istanbul, Turkey

"Last summer he did some remote vieving and healing techniques from distance such as ThetaHealing and Cairopractice and Osteopaty to me ( 76 years old) and my sister ( 86 years old) by means of hands of Şafak Burçak Alkanlı. We are in Montana and he was in Istanbul. They were very successfull. Thank you very much."

Margret Shuler
Montana, U.S.

"Merhabalar, Hamza Bey'den almış olduğum hizalama seansından sonra bedenimin adeta kendine geldiğini, duruşumun, yürüyüşümün dâhi rahatladığını, esnek ve hafif bir hâl aldığını, güçlendiğini söyleyebilirim. İnsan fizyolojisini iyi bilen ve sorunu doğru müdahale ile hızlı ve etkin şekilde çözebilen, aynı zamanda sezgisel yetilere ve bilgiye de sahip bir hocadır."

Seyyare Akdaş
Istanbul, Turkey

"Şafak Hocamız ile bir ders alırken bir grupta Hamza beyin desteğini aldım. İki gün önce geçirmiş olduğum bir kaza sonucu sağ alt kaburga ( serbest yüzücü) kemiğimi kırmıştım. Çok ağrım olmasına rağmen derse katıldım. İlk günün sonunda ağrı şiddetlenmiş, ağrı kesicilerle zor nefes alır durumdaydım ve saklayamadım... Ağrımı gizlesem bile zaten Hamza bey fark etmiş, ağzımı açar açmaz "seni şifalandıracağım, farklı bir tekniğim var" demişti. O gün akşam saatlerinde çalışmaya başladık.. Daha önce hiç görmediğim, özel tekniğe sahip fiziksel eklem uyarısışeklinde anlatabilirim. Tüm eklemler özel bir bası tekniği ile uyarıldı ve kırık kemiğe vücudun kendi şifa sıvısının iletimi sağlandı. Sonuç: Belki 1 ay sürecek ağrılı iyileşme dönemi kısalıverdi. 2 gün sonra neredeyse hiç ağrım kalmamıştı, normal hayatıma geri döndüm. Tedavinin etkili olabilmesi için kemiğe hiç baskı yapmadık ve bir süre farklı bir uyku pozisyonunda yattım. Herpsi bu. Hamza Beye çalışması için minnettarım... Bonus olarak boyum bile uzadı. Duruşum ve boynumu tutma şeklim değişti. "

Mehtap Sürel
Istanbul, Turkey

The information displayed on this ThetaHealing profile is provided by the ThetaHealer listed above. They are responsible for the information displayed. If you would like to report the information on this profile to THInK, click on the REPORT PROFILE Link below. Information on the other pages of the site are provided by THInK. 

      

Report This Profile

Report this profile

Your name:
Your e-mail:
All information will be confidential
Why would you like to report this profile?

Send a Message

Your name:
Your e-mail:
Message:
       
THETAHEALING, THETAHEALER, the THETA HEALING shield logo and THInK/THETA HEALING INSTITUTE OF KNOWLEDGE are registered trademarks. Seminars and sessions in the ThetaHealing meditation technique are available exclusively from an Instructor and Practitioner certified in the ThetaHealing technique. Only an Instructor or Practitioner who has been certified by THInK is entitled to be called a ThetaHealer. Only the specific THETA HEALING meditation techniques developed and approved by Vianna and THInK can be called ThetaHealing.
 
All information on this website should be used as an informational and educational guide only.  The information contained herein and the services provided hereunder, are solely aimed at improving body, mind and spirit.  Nothing herein is intended as a substitute for medical care and consultation.  The ThetaHealing method is a supportive meditation training that has been created as complementary to treatment by a licensed health care provider.  The ThetaHealing meditation method is not a diagnostic method, medical treatment, or a cure.  Anyone who has a medical or serious health issue should consult a qualified medical provider. Every attempt has been made to ensure that the information held on this web-site is correct, and correctly accredited to the source.
 
  test

Copyright © 2021 ThetaHealing®


No portion of information in this website may be reproduced or distributed in any form without prior permission from the author which may be solicited upon request. All rights reserved.